+420 318 822 403
zs@propojeni.cz
O nás
O nás

Prezentace školy

O nás
TV Propojka
TV Propojka
TV Propojka
TGM v Sedlčanech
TGM v Sedlčanech

TGM v Sedlčanech

TGM v Sedlčanech
Střípky
Střípky

Střípky

Střípky
Vypečený projekt
Vypečený projekt

Vypečený projekt

Vypečený projekt
Lip Dub
Lip Dub

Lip Dub

Lip Dub


ZÁPIS DO 1. TŘÍD


TÝDENNÍ PLÁNY


ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA


JÍDELNÍČEK


@PROPOJENI.CZ


Aktuality »

Dvě divadelní představení


DVĚ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ A OMLUVA ŽÁKŮM

Ve čtvrtek 16. listopadu zhlédli naši žáci dvě divadelní představení. Následující postesk  není o adoraci jednoho a hanění druhého, není o porovnávání amatérské a profesionální scény, není o „rozhořčených protestech národa proti samozvancům.“ Je to jen smutné konstatování skutečnosti.  Zkrátka z obou představení si žáci odnášeli (bez možnosti srovnání) zcela rozdílné zážitky.

Nejstarší žáci 1. stupně viděli v sedlčanském muzeu Havlovu aktovku Motýl na anténě nastudovanou dramatickým oddělením Základní umělecké školy Sedlčany. Prožili vzorek skoro „klasického“ a havlovsky jemného představení, které lze bez nadsázky zařadit do škatulky absurdního dramatu. Přestože se jedná o intelektově obtížněji zpracovatelné  téma pro školní mládež, žáci odcházeli obohaceni.
Třídy 2. stupně navštívily v KDJS Sedlčany představení Don Quijote da la mAncha. Divadlo nám bylo jako škole doporučeno pro 2. stupeň Divadlem Klauniky Brno jako „legendární inscenace v režii B. Polívky, která slaví již 35 let existence a za sebou má přes 5000 repríz“.
Jak se ale jistě dozvíte od svých dětí, vtipy byly primitivní a vulgární. Převažovala lascivnost, rádoby humor nevhodný nejen do dětského představení, ale nepatřící ani do přemýšlející dospělácké  společnosti. Laciné, sprosté narážky, urážení odlišností jsou přesně to, čím by mladý divák neměl být vychováván. Místo seznámení se s moderním zpracováním klasického literárního tématu nám byla předložena zbytečná a dryáčnická verze sprostoty.

Tímto se žákům omlouváme za náš výběr tohoto představení, sami jsme byli představením šokováni. Koupili jsme zkrátka zajíce v pytli. Nejde o to, že budeme psát do tohoto divadla zpětnou vazbu, ale víme, že tento divadelní soubor do naší školy už bohužel s ničím nepozveme.

Nicméně, trošku pozitivně na konec – opět se nám potvrdilo, jak jsou naše propojkové děti skvěle naladěné. Mnohé z nich nám svými slovy sdělovaly stejné hodnocení, jako jsme cítili my.

Virtuální prohlídka školy


14.12.
Setkání při svíčkách 16-18
13.12.
Světové vánoce v KDJS-ZUŠ
11.12.
Knihovna 1.ročník, 5.B
8.12.
Den řemesel ZŠ Kosova Hora
7.12.
9.ročník návštěva SPŠ Pb
7.12.
Konzultační den
6.12.
Srdíčkový den 9.ročník
4.12.
Knihovna 9.ročník
1.12.
Republikové kolo OMG
1.12.
Zpěv pro ústav Sv. Jan
1.12.
Bruslení 2.ročník
1.12.
Andělské disco
30.11.
Zápis AP ukončen
29.11.
Plavání 7. ročník
29.11.
Adventní zájezd Regensburg
29.11.
školní kolo DO
28.11.
Sauna 1.B, 5.B
28.11.
Bruslení 3. ročník
28.11.
Muzeum - Motýl na anténě
27.11.
Stávka
24.11.
5.A divadlo Praha
24.11.
Plavání 9. ročník
24.11.
Florbal 6.+7.roč.-GASOŠE
23.11.
Beseda s handicapovaným sportovcem
23.11.
Knihovna 6. ročníkNaši partneři