+420 318 822 403
zs@propojeni.cz
O nás
O nás

Prezentace školy

O nás
TV Propojka
TV Propojka
TV Propojka
TGM v Sedlčanech
TGM v Sedlčanech

TGM v Sedlčanech

TGM v Sedlčanech
Střípky
Střípky

Střípky

Střípky
Vypečený projekt
Vypečený projekt

Vypečený projekt

Vypečený projekt
Lip Dub
Lip Dub

Lip Dub

Lip Dub


ZÁPIS DO 1. TŘÍD


TÝDENNÍ PLÁNY


ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA


JÍDELNÍČEK


@PROPOJENI.CZ


Aktuality »

Malé ohlédnutí za naším testováním


Vážení rodiče, dovolte mi zrekapitulovat naše dosavadní testování Vašich dětí. Z 1. a 2. tříd se testovalo 86 % žáků. Ještě jednou hluboce děkuji všem rodičům, kteří dali souhlas. Bez toho by se nemohla naplnit vize PRAVIDELNĚ TESTOVANÁ ŠKOLA = BEZPEČNÁ ŠKOLA.
S tímto cílem jsme s MUDr. Laurou Roden navštívili ministra školství, o naši aktivitu projevil zájem jak první místopředseda senátu, tak premiér, který se měl osobně zúčastnit jednoho „odběrového“ dne. Paní doktorka informuje o použitých metodách odběru i o jeho výsledcích hejtmanku našeho kraje i úřad hlavní hygieničky. Já osobně jsem ve spojení s mnoha řediteli škol nebo jejich zřizovateli, kteří nás buď už následovali, nebo se k tomu chystali, než školy zcela uzavřel silný nárůst covidu v našem státě.
Během přípravy testování i v jeho průběhu se neustále vyvíjely možnosti dostupnosti testů i jejich charakteristika. Pro mě jako ředitele školy je důležitých pár exaktních zkušeností.
Jak víte, nejdříve jsme testovali antigenními testy neinvazivní metodou (plivání a lízátko). Potřetí jsme použili PCR test (houbičkový). U antigenních testů se vyskytlo několik případů falešné pozitivity, z nich se ani jeden po kontrolních PCR testech nepotvrdil. Podotýkám, že stále lepší tato varianta než opačný případ, kterým by byla falešná negativita. Tu jsme zachytili pouze jednou, a to po testování PCR testem. Žák se po předcházejícím antigenním testování jevil jako negativní. Byť pracujeme s malými čísly (naše škola a ZŠ Petrovice – cca 90 žáků), vyplývá z toho závěr, že PCR testy, pokud jsou neinvazivní, jsou pro školu výrazně vhodnější.
Dále se jeví, že nejen u našich dvou škol, ale i v dalších testovaných školách (např. v Praze 6) byl v 1. a 2. třídách záchyt pozitivity minimální. U nás z 90 žáků jeden případ, u nich ze 380 žáků také jeden případ. Přestože stále zdůrazňuji statistickou nedostačivost počtu testovaných žáků, kloníme se k závěru, že samotné prostředí škol při dodržování všech epidemiologických opatření není nebezpečnou covidovou náloží v případě, že jsou žáci pravidelně testováni. Pravděpodobně jste slyšeli nebo četli, že v mnohých školách (tedy v situaci otevřených 1. a 2. tříd) se nákaza koronavirem poměrně silně rozjela. Ano, ale v těchto školách netestovali, tedy včas neodhalili jedince (byť nepříznakového), který covid roznášel dál.
To vyplývá i z našich dalších kontrolních odběrů PCR testy u čtyř žáků, kteří byli kvůli blízkosti (nejbližší sousedé v lavici a největší kamarád ze třídy) jednoho pozitivního žáka z nařízení hygieny v karanténě. U žádného z nich se nákaza covidem nepotvrdila. Paní doktorka toto považuje za největší pochvalu a nejvalidnější důkaz smysluplnosti testování. Kdybychom netestovali, existuje reálné nebezpečí, že by se covid minimálně v této třídě mohl výrazně rozšířit a celá třída by musela jít do karantény.
A připojím ještě jeden bonus našeho testování. Během posledního týdne před testováním jsme odeslali ze školy domů žáka s podezřelými příznaky. Protože byl ale testován PCR testem s negativním výsledkem, mohl být klidný nejen on, ale také paní učitelka, třída i jeho rodina. Šlo o chřipku. On ani jeho spolužáci nemuseli podstupovat nepříjemné nosohltanové PCR stěry a třída mohla bez omezení pokračovat ve výuce.

Jedna etapa testování je tedy za námi. Nevíme, kdy se otevřou školy, nevíme pro jak staré žáky, nevíme, v jakém pořadí se do škol budou navracet. Ale Vaše souhlasy pomohly zvýšit skutečnou kvalitu bezpečí v naší škole po dobu, kdy jsme mohli žáky 1. a 2. tříd učit. Ještě jednou chci za to poděkovat Vám i paní doktorce Lauře Roden.

7. 3. 2021 Jaroslav Nádvorník19.4.
Den obrazu - 2. stupeň
12.4.
návrat 1. ročníku
duben
probíhá zápis
1.-5.4.
Velikonoce
16.3.
Metody čtení - online beseda
9.3.
Nj olympiáda online
od 1.3.
škola uzavřena
22.2.
Hejného matematika online
od 15.2.
nový rozvrh
8.-14.2.
jarní prázdniny
29.1.
pololetní prázdniny
28.1.
pololetní vysvědčení
21.1.
pedagogická rada
16.-23.1.
LVK sedmých tříd zrušen
od 11.1.
upravený rozvrh
od 4.1.
1. a 2. ročník prezenčně, 3.-9. ročník distanční výuka

Naši partneři